Epigenetika

Home  >  Služby  > Epigenetika

Vaše gény nemusia riadiť váš osud! Ale možno, tak ako väčšine ľudí vám bolo povedané, že ste zdedili vo svojich génoch „riadiaci plán“ – vlastnosti, ktoré sú do vás vpísané od okamihu vášho počatia až do dňa, keď zomriete. Z tohto pohľadu sú vaše gény prísnym sudcom, ktorí vynáša váš doživotný trest.

Avšak nemusí to tak byť vo vašom prípade! Kľúčom k odomknutiu tohto „doživotného trestu“ je metylácia, biochemický proces, ktorý prebieha vo vašom tele. Metyláciou určitých génov môžete „vypnúť“ svoj genetický sklon napríklad k obezite a chorobám. Tento proces zapínania a vypínania génov je známy ako epigenetika. Epigenetika je vedný odbor, ktorý kombináciou stravy, doplnkov výživy, spánku, úľavy od stresu a zníženého vystavenia toxínom z prostredia (toxínov v našich potravinách, vode, vzduchu a produktoch) umožňuje regulovať génovú expresiu a tým ovplyvniť to, či sa u vás rozvinie nejaké závažné ochorenie alebo nie.

A tak na rozdiel od toho, čomu veria mnohí vedci a lekári, so správnymi nástrojmi môžete prekonať svoje zdedené sklony k určitým ochoreniam. Vy sami sa môžete rozhodnúť, či si „vypnete“ alebo „zapnete“ určité gény. To je epigenetika. Len musíte vedieť ako na to!  

A s tým vám radi pomôžeme. Obrovskou výhodou pre vás je, že si nemusíte zaplatiť drahý genetický test. Vo svojej praxi ako jediní na trhu používame unikátnu metódu od odborníkov a lekárov molekulárnej biológie z USA, ktoré nám pomáhajú odhaliť stav určitých vašich génov, ktoré ovplyvňujú vývoj rôznych vážnych ochorení. Tieto testy sú súčasťou našich terapeutických zdravotných programov (za príplatok) a ich pomocou vám nastavíme Terapeutický Genetický Protokol na regulovanie génovej expresie tak, aby vás jedlo, ktoré jete, liečilo a neubližovalo vám. K Protokolu patria aj rady a odporúčania týkajúce sa životného štýlu.

Pomocou epigenetiky vám pomôžeme vyčistiť „znečistené“ gény, ktoré ovplyvňujú váš metabolizmus. Následne sami pocítite, že máte lepšiu náladu, že vás už tak nebolia svaly, že vám to lepšie myslí a že máte omnoho viac energie. Ak vás trápia alergie, tak vám ustúpia symptómy. A pomocou epigenetiky dokážete dokonca aj schudnúť a udržať si požadovanú hmotnosť. Preto sme takí zanietení pomôcť vám očistiť vaše gény cez nastavenie vám určenej personalizovanej terapie cez stravu a doplnky výživy a vhodného životného lifestylu.

Spôsobujú vám niektoré z nasledujúcich problémov „znečistené“ gény?

Problémy s mozgom a náladou ■ADD/ADHD ■Úzkosť ■Depresia ■Únava ■Nespavosť a problémy so spánkom ■Podráždenosť ■Problémy s pamäťou ■Rakovina ■Rakovina prsníka ■Rakovina vaječníkov ■Rakovina žalúdka ■Kardiovaskulárne problémy ■Ateroskleróza ■Srdcové choroby ■Hypertenzia ■Mŕtvica ■Zvýšené triglyceridy ■Ženské hormonálne problémy ■ Problémy s menopauzou ■ Menštruačné problémy – kŕče, nadmerné krvácanie, problémy s náladou ■ Menštruačné migrény ■ Problémy s PMS, plodnosťou a tehotenstvom ■ Ťažkosti s otehotnením ■ Ťažkosti s donosením ■ Zvýšené riziko vrodených chýb ■ Dysfunkcia pečene ■Žlčníkové kamene ■Premnoženie baktérií v tenkom čreve (SIBO) ■Dysfunkcia štítnej žľazy ■Problémy s metabolizmom ■Túžba po jedle, najmä na sladkosti a sacharidy ■Obezita a priberanie na váhe