O nás - kto sme?

NUTRICLINIC je špecializovaná klinika funkčnej medicíny a naturopatickej výživy v Piešťanoch, na poliklinike. Konzultácie prebiehajú aj ONLINE v celej SR, Británii a inde. Aplikovaním princípov funkčnej medicíny v našej klinike chápeme, že symptómy sú len prejavy choroby, nie choroba samotná a preto sa snažíme identifikovať hlavnú príčinu vašich zdravotných ťažkostí. Na odstránenie týchto príčin, ponúkame holistický prístup pomocou nefarmakologickej liečby založený na zásadách naturopatickej výživy a funkčnej medicíny zo štúdia biomedicíny a výživy v Londýne. Funkčná medicína je liečebný prístup, ktorý je založený na dôkazoch a vedeckých štúdiách. Zlúčením našich vedomostí a skúseností nie len v naturopatickej výžive ale poznaním anatómie a patofyziológie človeka z biomedicíny vám prinášame jedinečnú kombináciu konvenčného a naturopatického prístupu k výžive a zdraviu.

Čo je naším cieľom?

Sme presvedčení, že prevencia je nielen lepšia ako liečba, ale je aj lacnejšia a umožní Vám zlepšiť vitalitu, kvalitu života a celkovú radosť zo života. A práve preto sme tu pre Vás, aby sme Vám pomohli dosiahnuť tento cieľ. Našou prvoradou úlohou na klinike je Vám osobne pomôcť cítiť sa čo najlepšie a prevzali kontrolu nad svojim zdravím. S nami nebude iba nasledovať nejaký „jedálniček“ ale postupným vzdelávaním Vás naučíme robiť zdravé výbery jedál a správne rozhodnutia, teda zostaviť si chutnú a vyváženú stravu, jesť pre radosť a žiť bez hladoviek, počítania kalórii či držania „jo-jo diét“.

Zuzana Blažo NT, stmANP, mIFM

BIO:   Volám sa Zuzka. K odboru výživy a štúdiu funkčnej (celostnej) a naturopatickej medicíny som sa dostala cez vlastnú skúsenosť a dlhú cestu za zdravím a túžbou pomôcť ľudom zažiť obrat a zmenu k zdraviu, tak ako som zažila ja. Ak vás môj príbeh zaujíma, prečítajte si moju osobnú story v Blogu.  Som absolventkou štúdia Biomedicíny, CNM Londýn, 2020. Kvalifikovaný certifikovaný výživový špecialista (AVP), člen Aliancie Výživových poradcov AVP Slovensko. Tiež som od roku 2019 členkou (ANP) Association of Naturopathic Practitioners v UK (Anglicko) a členkou IFM Inštitútu Funkčnej medicíny v USA (Institute of Functional Medicine), USA. V týchto inštitúciach sa i neustále vzdelávam na pravidelných seminároch s kvalifikovanými doktormi  v klasickej i naturopatickej medicíne či výžive a funkčnej (celostnej) medicíne, aby som nadobúdala najnovšie poznatky a  udržiavala si tvz. CPD kredit (Continuing Professional Development), ktorý sa vyžaduje od terapeutov na dokázanie progresívneho kariérneho rastu. Momentálne ukončujem diplomové štúdium v Londýne posledným ročníkom odbor Diploma in Naturopathic Nutrition Therapy ako Diplomovaný Nutričný Terapeut, ND, Dip NT (Dip Nutritional Therapeut) s praxou 200 klinických hodín s pacientmi na klinike Naturopatickej Medicíny v Londýne CNM. Popri tomto štúdiu si prehlbujem znalosti i zo psychológie a zároveň študujem diaľkovo v Londýne – Psychológiu trávenia a Kognitívno-beheviorálnu terapiu, CBT (Cognitive Behavioral Therapy) – keďže naše zdravie nie je len o výžive a tele, ale i  o zdravej duši teda našej psychike a zvládnutí stresu, úzkosti, myšlienok  alebo aj depresii.

Managing Director

NUTRICLINIC s.r.o., NutriClinic Ltd, UK

Ceritifkovaný výživový NUTRICLINIC terapeut  

 

z

Štefan Blažo NT, mCMA, stmBANT, stmNNA

BIO:   Hovorí sa, že je lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť… A platilo to aj pri zmene mojej kariéri, keďže som na vlastné oči videl, ako naturopatická výživa a funkčná medicína pomohla moje manželke Zuzke dosiahnuť opäť plné zdravie a vitalitu.

Som certifikovaný výživový špecialista a mojou misiou je pomáhať ľuďom, aby pochopili, v akom stave je ich zdravie a životný štýl a pomáhať im robiť múdre zmeny a rozhodnutia, a tak dosiahnuť svoj cieľ, či už je ním zníženie hmotnosti, alebo odvrátenie s tým súvisiacich chorôb, ako napríklad vysoký krvný tlak, cukrovka, metabolický syndróm a gastrointestinálne problémy. Vyštudoval som Biomedicínu CNM v Londýne, 2020. Svoje znalosti si ďalej prehlbujem a momentálne ukončujem diplomové štúdium posledným ročníkom odbor Diploma in Naturopathic Nutrition Therapy ako Diplomovaný Nutričný Terapeut, ND, Dip NT (Dip Nutritional Therapist) s praxou 200 klinických hodín s pacientmi na klinike Naturopatickej Medicíny v Londýne CNM. V roku 2021 som som ukončil štúdium Diet and Nutrition Diploma v Londýne akreditovaný diplomom CMA – Complementary Medical Association  s kreditom 150 CPD hodín (Continuing Professional Development) v roku 2021. Som členom British Association for Nutrition and Lifestyle Medicine (BANT, UK) a Naturopathic Nutrition Association (NNA, UK) kde sa i neustále vzdelávam na pravidelných seminároch s kvalifikovanými doktormi (MD,ND alebo NT) a tiež som školiteľom a členom Asociácie výživových poradcov (AVP, Slovensko). Spolu s manželkou som spoluzakladateľom a managing director anglickej spoločnosti NutriClinic Ltd (v členstve ANP UK – Association of Naturopathic Practitioners UK,  a v členstve IFM USA – The Institute for Functional Medicine, USA).

Managing Director 

NUTRICLINIC s.r.o., NutriClinic Ltd, UK

Ceritifkovaný výživový NUTRICLINIC terapeut  

 

Tím NUTRICLINIC

Štefan Blažo

Managing DIRECTOR
-
Terapeut
-
SALE

Zuzana Blažo

DIRECTOR
-
Terapeut
-
MARKETING DESIGN

Ľubica Dechetová


Office Asistant
-
CUSTOMER SERVICE

Petra Dušová

Asistant Terapeut
-
CUSTOMER SERVICE

Napísali o nás

Členstvá v domácich a medzinárodných inštitúciach

Diplomy a certifikáty