O nás

Home  >  O nás

Kto sme?

NUTRICLINIC je špecializovaná klinika funkčnej medicíny a naturopatickej výživy v Piešťanoch, na poliklinike. Konzultácie prebiehajú aj ONLINE v celej SR, Británii a inde. Aplikovaním princípov funkčnej medicíny v našej klinike chápeme, že symptómy sú len prejavy choroby, nie choroba samotná a preto sa snažíme identifikovať hlavnú príčinu vašich zdravotných ťažkostí. Na odstránenie týchto príčin, ponúkame holistický prístup pomocou nefarmakologickej liečby založený na zásadách naturopatickej výživy a funkčnej medicíny zo štúdia biomedicíny a výživy v Londýne. Funkčná medicína je liečebný prístup, ktorý je založený na dôkazoch a vedeckých štúdiách. Zlúčením našich vedomostí a skúseností nie len v naturopatickej výžive ale poznaním anatómie a patofyziológie človeka z biomedicíny vám prinášame jedinečnú kombináciu konvenčného a naturopatického prístupu k výžive a zdraviu.

Čo je naším cieľom?

Sme presvedčení, že prevencia je nielen lepšia ako liečba, ale je aj lacnejšia a umožní Vám zlepšiť vitalitu, kvalitu života a celkovú radosť zo života. A práve preto sme tu pre Vás, aby sme Vám pomohli dosiahnuť tento cieľ. Našou prvoradou úlohou na klinike je Vám osobne pomôcť cítiť sa čo najlepšie a prevzali kontrolu nad svojim zdravím. S nami nebude iba nasledovať nejaký „jedálniček“ ale postupným vzdelávaním Vás naučíme robiť zdravé výbery jedál a správne rozhodnutia, teda zostaviť si chutnú a vyváženú stravu, jesť pre radosť a žiť bez hladoviek, počítania kalórii či držania „jo-jo diét“.

Napísali o nás:

Zuzana Blažo stmANP, mIFM

BIO:   Volám sa Zuzka. K odboru výživy a štúdiu funkčnej (celostnej) a naturopatickej medicíny som sa dostala cez vlastnú skúsenosť a dlhú cestu za zdravím a túžbou pomôcť ľudom zažiť obrat a zmenu k zdraviu, tak ako som zažila ja. Ak vás môj príbeh zaujíma, prečítajte si moju osobnú story nižšie.  Som absolventkou štúdia Biomedicíny, CNM Londýn, 2020. Kvalifikovaný certifikovaný výživový špecialista (AVP), člen Aliancie Výživových poradcov AVP Slovensko. Tiež som od roku 2019 členkou (ANP) Association of Naturopathic Practitioners v UK (Anglicko) a členkou IFM Inštitútu Funkčnej medicíny v USA (Institute of Functional Medicine), USA. V týchto inštitúciach sa i neustále vzdelávam na pravidelných seminároch s kvalifikovanými doktormi  v klasickej i naturopatickej medicíne či výžive a funkčnej (celostnej) medicíne, aby som nadobúdala najnovšie poznatky a  udržiavala si tvz. CPD kredit (Continuing Professional Development), ktorý sa vyžaduje od terapeutov na dokázanie progresívneho kariérneho rastu. Momentálne ukončujem diplomové štúdium v Londýne posledným ročníkom odbor Diploma in Naturopathic Nutrition Therapy ako Diplomovaný Nutričný Terapeut, ND, Dip NT (Dip Nutritional Therapeut) s praxou 200 klinických hodín s pacientmi na klinike Naturopatickej Medicíny v Londýne CNM. Popri tomto štúdiu si prehlbujem znalosti i zo psychológie a zároveň študujem diaľkovo v Londýne – Psychológiu trávenia a Kognitívno-beheviorálnu terapiu, CBT (Cognitive Behavioral Therapy) – keďže naše zdravie nie je len o výžive a tele, ale i  o zdravej duši teda našej psychike a zvládnutí stresu, úzkosti, myšlienok  alebo aj depresii.

Managing Director

NUTRICLINIC s.r.o., NutriClinic Ltd, UK

Ceritifkovaný výživový NUTRICLINIC terapeut  

z

Moja STORY: Rozhodla som sa vám moju story krátko vyrozprávať  pretože verím, že keď ste na našej stránke, tak hľadáte riešenia a dúfam, že vám tieto informácie môžu vliať nádej, že riešenia existujú a nevzdávať to!

Tak dovoľte mi krátko vám to priblížiť.  Roky  som bojovala s autoimunitným ochorením štítnej žľazy, ktoré spustilo mnohé iné zdravotné ťažkosti medzi iným aj poruchy trávenia, potravinové intolerancie, poruchy spánku, osteopéniu, hormonálne poruchy, zmeny hmotnosti, padanie vlasov a vyčerpanosť, napokon strata mojej vždy planúcej energie. Až ma jedného dňa jednoducho „vyplo“, na niekoľko mesiacov v posteli, telo a mozog už nespolupracovali a svet sa zastavil. Musela som dať výpoveď z práce a čakať na nabitie batériek – zasiahol ma ťažký syndróm vyhorenia. No a práve naturopatická a funkčná medicína a výživa bolo to, čo mi pomohlo. Patrili k tomu aj mnohé špecializované diagnostické a krvné testy a vyšetrenia konvenčnej medicíny, ktoré mi pomohli ma nasmerovať a odhaliť isté veci nakoľko funkčné testy, a iné zobrazovacie techniky su súčasťou prístupu aj Funkčnej medicíny a naturopatických doktorov. Avšak okrem 7-ročnej liečby thyroxínom a niektorými tabletkami na trávenie a antibiotikami, som sa napokon rozhodla liečiť prírodne a cez výživu, nakoľko sa mi zapáčil integrovaný prístup konvenčnej a laboratórnej diagnostiky s liečením cez celostnú funkčnú a naturopatickú medicínu.. Pre mňa to znamenalo opäť začať žiť naplno a zbaviť sa tabletiek, čo sa nakoniec i podarilo! Ale boli to najskôr roky môjho výskumu v anglickej literatúre a čítania kníh a webináre s ND doktormi v UK a USA, v snahe pomôcť si. 

Napokon som navštívila v Británii ND, naturopatických doktorov a NT, nutričných terapeutov. Nakoniec mi jeden mily lekar ortopéd odsuhlasil Dexa scan a bola mi diagnostikovaná osteopénia čo je už len krok ku osteoporóze. Moja liečba spočívala v personalizovanej terapeuticky nastavenej funkčnej výžive a antistresového lifestyle protokolu, suplementácii terapeuticky nastavených výživových doplnkov a vhodnom cvičebnom ´špeciálnom programe pre ostepéniu či osteoporózu. Postupne sa začalo všetko zlepšovať, zastavil sa mi postup osteopénie, ktorý si pravidelne monitorujem pod dohladom lekára  a tiež som opäť získavala svoju energiu a zdravie.

Bola to cesta pokusov a omylov, ale i zlepšení, ktoré mi dali odvahu a nádej, že bude lepšie! A podarilo sa, lebo vďaka kombimácii konvenčnej medicíny, funkčnej medicíne a naturopatickej výžive sa opäť už roky teším z úplného zdravia. Mojou špecializáciou je aj preto hlavne podpora ochorenia štítnej žľazy, hormonálne zdravie žien, trávenie a potravinové intolerancie, manažment stresu a s tým úzko spojený syndróm vyhorenia (tzv. burnout), poruchy spánku a tiež iné autoimunitné ochorenia. Ak vás trápi autoimunita, vedzte, že to nie je neriešiteľná vec a nemusíte sa s ňou trápiť celý život! Rada vám ju pomôžem „vypnúť“, alebo keď nič iné, aspoň zmierniť jej vplyv a určite minimálne spomaliť jej postup.

Z môjho príbehu je vidno, že cesta za zdravým môže byť veľmi kľukatá a mnoho ľudí na tejto ceste zablúdilo. Ale vy ste našli nás a my vás radi povedieme na vašej ceste za uspokojujúcim zdravím, lebo vieme ako na to a sami sme si tou cestou prešli. Radi pomáhame ľuďom, ktorí chcú vziať zodpovednosť za svoje zdravie do vlastných rúk. 

Veríme, že pomôžeme aj vám!

Teším sa na Vašu návštevu!

 

Štefan Blažo mCMA, stmBANT, stmNNA

BIO:   Hovorí sa, že je lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť… A platilo to aj pri zmene mojej kariéri, keďže som na vlastné oči videl, ako naturopatická výživa a funkčná medicína pomohla moje manželke Zuzke dosiahnuť opäť plné zdravie a vitalitu.

Som certifikovaný výživový špecialista (AVP Slovensko) a mojou misiou je pomáhať ľuďom, aby pochopili, v akom stave je ich zdravie a životný štýl a pomáhať im robiť múdre zmeny a rozhodnutia, a tak dosiahnuť svoj cieľ, či už je ním zníženie hmotnosti, alebo odvrátenie s tým súvisiacich chorôb, ako napríklad vysoký krvný tlak, cukrovka, metabolický syndróm a gastrointestinálne problémy. Vyštudoval som Biomedicínu CNM v Londýne, 2020. Svoje znalosti si ďalej prehlbujem a momentálne ukončujem diplomové štúdium posledným ročníkom odbor Diploma in Naturopathic Nutrition Therapy ako Diplomovaný Nutričný Terapeut, ND, Dip NT (Dip Nutritional Therapist) s praxou 200 klinických hodín s pacientmi na klinike Naturopatickej Medicíny v Londýne CNM. V roku 2021 som som ukončil štúdium Diet and Nutrition Diploma v Londýne akreditovaný diplomom CMA – Complementary Medical Association  s kreditom 150 CPD hodín (Continuing Professional Development) v roku 2021. Som členom British Association for Nutrition and Lifestyle Medicine (BANT, UK) a Naturopathic Nutrition Association (NNA, UK) kde sa i neustále vzdelávam na pravidelných seminároch s kvalifikovanými doktormi (MD,ND alebo NT) a tiež som školiteľom a členom Asociácie výživových poradcov (AVP, Slovensko). Spolu s manželkou som spoluzakladateľom a managing director anglickej spoločnosti NutriClinic Ltd (v členstve ANP UK – Association of Naturopathic Practitioners UK,  a v členstve IFM USA – The Institute for Functional Medicine, USA).

Managing Director 

NUTRICLINIC s.r.o., NutriClinic Ltd, UK

Ceritifkovaný výživový NUTRICLINIC terapeut  

 

stef
zuzka profilovka

Zuzka 

NutriClinic Therapist
Certified Nutrition Specialist
Researcher
Health Coach
 Managing Director  NC

stevo

Stefan 

NutriClinic Therapist
Certified Nutrition Specialist
Researcher
Health Coach
Managing Director NC 

Členstvá v domácich a medzinárodných inštitúciach

Diplomy a certifikáty