Náš prístup k výžive

clinic4-home-box-2

Výživa

Ponúkame Vám naturopatické výživové poradenstvo šité na mieru, keďže dobre nastavená strava je ako kvalitné palivo v aute, ktoré Vám zlepší „jazdu životom“. Správne nastavená strava Vám zlepší zdravie a pomôže Vám z časti alebo úplne vyliečiť takmer každú chorobu, keďže naštartuje samo-liečiace procesy tela a pomôže navodiť tzv. homeostázu tela. Homeostáza je stav optimálneho fungovania organizmu, ktorý zahŕňa mnoho premenných, ako je telesná teplota, rovnováha tekutín, optimálne pH apod., ktoré sa udržiavajú v určitých vopred stanovených medziach. Vyvážená strava lieči, ako to potvrdil aj Hippokrates: „Nech je váš pokrm aj vašim liekom“. S vysoko nutričnou stravou a funkčnými potravinami si telo doplní chýbajúce makro a mikroživiny, doplní si čo mu chýbalo a odmení Vás. Tento proces niekedy trvá dlhšie, možno pár týždňov či mesiacov, ale je o to trvalejší a bez vedľajších nepriaznivých účinkov. Stále viac vedeckých štúdií poukazuje na to, že správna výživa, správny životný štýl a správne nutričné doplnky, môžu zabrániť vzniku chronických ochorení alebo ich pomôžu vyliečiť.

Funkčná medicína

Pýtate sa viac otázok ohľadom vášho zdravia, ako dostávate odpovedí? Potrebovali by ste vysvetlenie toho, prečo sa vám vyvinulo isté ochorenie a čo robiť okrem brania tabletiek? Možno patríte k tým, ktorí by chceli aktívne pristúpiť k zlepšeniu svojho zdravia, alebo pochopiť nielen to, ako zmierniť symptómy, ale aj to, ako odstrániť príčinu vašej choroby, aby ste sa jej v budúcnosti vyhli. Možno ste aj od lekára dostali nejaké návrhy diéty, ale možno sa strácate v tom čo vlastne jesť a čo nejesť pre svoj konkrétny zdravotný problém a ako prispôsobiť svoj životný štýl, aby ste efektívne podporili svoje zdravie.

Funkčná medicína je liečebný prístup, ktorý je založený na dôkazoch (ako napríklad výsledky rôznych testov) a na porozumení a zohľadnení biológických systémov tela a ktorý je zameraný na identifikovaní príčiny ochorenia a na odstránenie týchto príčin. Každý symptóm môže byť jedným z mnohých, ktoré prispievajú k chorobe jednotlivca. Úlohou funkčnej medicíny je rozlíšiť medzi dvomi rôznymi chorobami, ktoré majú podobné symptómy a určiť správny prístup k liečbe (tzv. “differential diagnosis”).

V našej klinike chápeme, že symptómy sú len prejavy choroby, nie choroba samotná. Aplikovaním princípov funkčnej medicíny sa preto snažíme identifikovať hlavnú príčinu akéhokoľvek stavu, ktorý klient môže mať, a používame holistický prístup na odstránenie týchto príčin, a nie symptómov. Naším cieľom je vzdelávať našich klientov a umožniť im zlepšiť ich zdravie, spôsob života a celkovú pohodu.

Young,Medic,Pointing,On,Modern,Hologram,With,Internal,Organs,As
clinic4-home-box-3

Naturopatia

Naturopatia je holistický prístup starostlivosti o zdravie, ktorý podporuje vlastné samoliečebné mechanizmy tela a ktorý využíva rôzne prístupy prírodnej liečby – naturopatickú výživu, aromaterapiu, životný štýl a naturopatickú psychosociálnu podporu.

Príroda má liečivú silu

 • Telo sa dokáže vyliečiť samo za predpokladu, že dostane správne podmienky liečby.

Lieči príčinu, nie symptóm

 • Otázkou nie je, čo je to choroba, ale prečo vznikla, odkiaľ sa vzala a teda aká je jej príčina.

Lieči celú osobu

 • Naturopatická liečba zohľadňuje celého človeka (zahŕňa fyzické, duševné, genetické, environmentálne, sociálne a iné faktory).
 • Liečený je človek, nie symptóm.

Prevencia je lepšia ako liečba

 • Keďže väčšina chorôb je tak jasne spojená so stravou, životným štýlom a životným prostredím, je nevyhnutné, aby sme sa týmto faktorom zaoberali s cieľom predchádzať chorobe, a nie jednoducho reagovať, keď sa už prejaví.

Vzdelávanie

 • Naturopatickí terapeuti vzdelávajú svojich pacientov tým, že im prinášajú lepšie pochopenie zdravia, ako ho dosiahnuť a udržať si ho a ako sa vyhnúť vytváraniu prostredia, v ktorom môže dôjsť k chorobe.
 • Pacienti musia byť schopní prevziať zodpovednosť za svoje zdravie.

Laboratórne testovanie

 • Komplexne funkčné testy na všetky zdravotné problémy nie len z krvi, testy ktoré si môžete spraviť aj z pohodlia domova sterom alebo odberovou vzorkou, prinesiete k nám na kliniku a my sa o všetko postaráme.
 • Funkčné testy zo zahraničných laboratórií,  ktoré sprostredkovávame, sú dostupné iba prostredníctvom overených a registrovaných poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, ku ktorým patrí naša klinika. To znamená, že testy si klient nemôže objednať sám.
 • O nastaveníe tej najlepšej personalizovanej nefarmakovanej liečby ako personalizovaných prebiotík a probiotík, enzýmov, mikronutrientov a  vašich špecifických chronických ochorení, výsledky analýzy konzultujeme priamo s odborníkmi ako doktormi a terapeutmi v partnerskom laboratórií v Spojenom Kráľovstve.
 • Ak si budete priať, navrhneme vám cielenú terapiu šitú na mieru špičkovými personalizovanými probiotikami vyvinuté v partnerskom laboratóriu v Spojenom Kráľovstve.
 • Spolupracujeme s domácimi aj zahraničnými európskymi laboratóriami na rôznych podporných testoch pre ešte lepší výsledok v diagnostike klienta
test1