Programy zdravia

Home  >  Služby  >  Programy zdravia > GIT – TRÁVIACI TRAKT

Program GIT – TRÁVIACI TRAKT

Všetky choroby začínajú v črevách – Hippokrates

Hoci možno nie úplne všetky choroby začínajú v črevách, veľa štúdií a dôkazov ukazuje, že mnohé chronické a metabolické choroby a tiež rôzne alergie začínajú práve v črevách.

V črevách človeka žije okolo 100 miliárd rôznych organizmov alebo zdravých baktérií, ktoré tvoria 70 % Vášho imunitného systému! Podľa mnohých štúdií Vaše črevné baktérie a integrita črevnej výstelky výrazne ovplyvňujú Vaše celkové zdravie.  Nežiaduce bakteriálne produkty nazývané endotoxíny môžu za určitých okolností prenikať cez výstelku čreva a dostať sa do krvného obehu, čo spôsobuje črevnú priepustnosť, ktorá je známa aj ako „deravé črevo“ (z angl. „leaky guts“).

Váš imunitný systém potom rozpozná tieto cudzie molekuly a napadne ich, čo má za následok chronický zápal, ktorý postihuje celé Vaše telo. Predpokladá sa, že tento zápal spôsobuje najzávažnejšie choroby vrátane obezity, srdcových chorôb, depresie, cukrovky 2. typu, metabolického syndrómu, inzulínovej rezistencie alebo aj rôznych druhov rakoviny či Alzheimerovu chorobu. U nás v NUTRICLINIC vám prostredníctvom nášho intenzívneho 3, 6, alebo 9-mesačného programu pomôžeme, aby ste Vaše trávenie dostali späť do pohody a znovu získali rovnováhu. Telo aj črevá sa Vám tiež odmenia prílivom energie a pocitom šťastia (serotonín).

Je alarmujúce, že väčšina populácie má nerovnováhu v črevnom mikrobióme, to znamená nadmerné škodlivé baktérie a nedostatočné prospešné baktérie.

Niektoré dôvody sú:

 • Zlá strava – nedostatok vlákniny, mastné a sladké jedlá, prozápalové mliečne výrobky atď.
 • Chronický stres – zmena tráviacej sekrécie, prietoku krvi, priepustnosti čriev a dokonca aj zmena zloženia baktérií
 • Nadmerné užívanie liekov – antibiotiká, NSAID, antacidá, OCP – antikoncepčné tabletky, antidepresíva
 • Vystavenie toxínom v životnom prostredí a potravinách – pesticídy a herbicídy, PCB, BPA, arzén
 • Celkový zlý zdravotný stav
Fit,,Young,Woman,Holding,A,Heart,Made,Out,Of,Vegetables

PROGRAMY ZDRAVIA – 3  mesiace alebo viac, podľa vašej potreby

 • 1 x ÚVODNÁ KONZULTÁCIA PROGRAMU – cca spolu 90 min. na klinike alebo cez zoom 
 • 2 x KOMPLEXNÁ DIAGNOSTIKA TELA so vstupným aj výstupným kontrolným meraním s online výstupom a návrhmi podľa výsledkov zakomponovanými v pláne
 • 3 x KONTROLNÁ KONZULTÁCIA – 30 min. (1x mesačne) v priebehu 3 mesiacov na klinike alebo cez telefón či zoom. V prípade potreby pri dlhotrvajúcom probléme alebo programu chudnutia  možnosť predĺžiť spoluprácu na 6 alebo 9 mesiacov s vernostnou VIP zľavou 10 %.
 • 3 x KONTROLNÝ TELEFONÁT Ako sa darí? – 15 min kontrola postupu programu cez Zoom/telefón aj s prípadným premeraním na klinike na impedančnej váhe (meranie iba pri programe SLIM a Metabolický syndróm) so zhodnotením výsledkov programu, prípadných zmien, otázok klienta.
 • Komplet koučing program počas 3 mesiacov – podpora cez emaily, whatsapp texty, krátky telefonát alebo sms správy podľa potreby klienta (avšak max 1 x do týždňa).
 • Meranie krvného tlaku – počet meraní podľa typu programu a diagnózy, prípadne na požiadanie.
 • Odporúčanie vhodnej špecifickej telesnej aktivity a cvičení k zdravotnému stavu alebo cieľu programu.
 • Možnosť dokúpenia si extra služieb podľa cenníka napr. nad rámec programu krátku konzultáciu podľa dohody, “metabolickú analýzu krvi” alebo iné laboratórne a funkčné testy mikrobiómu so zmluvnými laboratóriami  u nás alebo v zahraničí.