Programy zdravia

Home  >  Služby  >  Programy zdravia > METABOLICKÝ SYNDRÓM

Program – METABOLICKÝ SYNDRÓM

Metabolický syndróm je metabolická porucha, ktorá zahŕňa kombináciu troch alebo viac z nasledujúcich faktorov: 1. abdominálna obezita (brušný tuk), 2. vysoké hladiny triglyceridov, 3. vysoká hladina cukru v krvi, 4. vysoký krvný tlak alebo 5. nízky HDL („dobrý“) cholesterol.

Termín „metabolický“ znamená biochemické procesy zapojené do normálneho fungovania tela. Keď Vám povedia, že máte metabolický syndróm, Vaše telo je v stave vážnej poruchy. Metabolický syndróm zvyšuje Vaše riziko niektorých veľmi znepokojujúcich a dokonca aj život ohrozujúcich zdravotných problémov, vrátane srdcových chorôb, mŕtvice a cukrovky (2. typu).

Ale máme pre Vás dobrú správu! Keď vám boli diagnostikované niektoré z uvedených zdravotných problémov, kontaktujte nás. Urobíme vám podrobnú metabolickú analýzu i s odberom krvi na MS ak to bude potrebné a némate svoje max 2-3 mesiace staré. V NUTRICLINIC vám prostredníctvom nášho intenzívneho 3 alebo 6-mesačného programu pomôžeme, aby ste Vaše telo dostali metabolicky späť na správnu cestu a aby ste ho dokázali udržať na správnej ceste nielen počas celého Vášho programu ale dúfame, že aj po zvyšok Vášho života, ak sa bude držať rád našich odporúční, jesť chutne ale zdravo a žiť novým spokojneším a zdravším životným štýlom a to aj po skončení programu. My vás to naučíme a vždy vysvetlíme prečo. Niektoré z najlepších spôsobov, ako sa vyhnúť metabolickému syndrómu, zahŕňajú udržiavanie zdravej hmotnosti, pravidelné cvičenie a konzumáciu rastlinnej stravy teda veľa vlákniny. 

Niektoré výskumy naznačujú, že i diétou spôsobený chronický zápal čriev môže byť často spúšťacím faktorom metabolického syndrómuinzulínovej rezistencie, cukrovky 2. typu, alebo môže spôsobiť tvz. „stukovatenie pečene“ – steaotózu heparu -Stav pečene a stukovateľú pečeň vám vieme zdiagnostikovať na kvantovom biorezonačnom stroji spolu s viserálným brušným tukom meranie je súčasťou programu avšak nie nevyhnutnosťou. Steaotóza heparu sa radí medzi metabolické ochorenia. Dokonca  niektoré výskumy naznačujú, že zápal spôsobený diétou môže spustiť rezistenciu na leptín, ktorá je hnacím faktorom obezity.

Hrozí nebezpečenstvo, že nedostatočne kontrolovaná hladina cukru v krvi a celková inzulínová rezistencia môžu zvýšiť riziko Alzheimerovej choroby, ktorú už niektorí dokonca nazývajú „diabetes mozgu“ alebo „diabetes 3. typu (T3D). Prejavuje sa ako „inzulínová rezistencia v mozgu“.

metabolicky1

PROGRAMY ZDRAVIA – 3  mesiace alebo viac, podľa vašej potreby

  • 1 x ÚVODNÁ KONZULTÁCIA PROGRAMU – cca spolu 90 min. na klinike alebo cez zoom 
  • 2 x KOMPLEXNÁ DIAGNOSTIKA TELA so vstupným aj výstupným kontrolným meraním s online výstupom a návrhmi podľa výsledkov zakomponovanými v pláne
  • 3 x KONTROLNÁ KONZULTÁCIA – 30 min. (1x mesačne) v priebehu 3 mesiacov na klinike alebo cez telefón či zoom. V prípade potreby pri dlhotrvajúcom probléme alebo programu chudnutia  možnosť predĺžiť spoluprácu na 6 alebo 9 mesiacov s vernostnou VIP zľavou 10 %.
  • 3 x KONTROLNÝ TELEFONÁT Ako sa darí? – 15 min kontrola postupu programu cez Zoom/telefón aj s prípadným premeraním na klinike na impedančnej váhe (meranie iba pri programe SLIM a Metabolický syndróm) so zhodnotením výsledkov programu, prípadných zmien, otázok klienta.
  • Komplet koučing program počas 3 mesiacov – podpora cez emaily, whatsapp texty, krátky telefonát alebo sms správy podľa potreby klienta (avšak max 1 x do týždňa).
  • Meranie krvného tlaku – počet meraní podľa typu programu a diagnózy, prípadne na požiadanie.
  • Odporúčanie vhodnej špecifickej telesnej aktivity a cvičení k zdravotnému stavu alebo cieľu programu.
  • Možnosť dokúpenia si extra služieb podľa cenníka napr. nad rámec programu krátku konzultáciu podľa dohody, “metabolickú analýzu krvi” alebo iné laboratórne a funkčné testy mikrobiómu so zmluvnými laboratóriami  u nás alebo v zahraničí.