Program - METABOLICKÝ SYNDRÓM

Home  >  Služby  >  Programy zdravia > METABOLICKÝ SYNDRÓM

Metabolický syndróm je metabolická porucha, ktorá zahŕňa kombináciu troch alebo viac z nasledujúcich faktorov: 1. abdominálna obezita (brušný tuk), 2. vysoké hladiny triglyceridov, 3. vysoká hladina cukru v krvi, 4. vysoký krvný tlak alebo 5. nízky HDL („dobrý“) cholesterol.

Termín „metabolický“ znamená biochemické procesy zapojené do normálneho fungovania tela. Keď Vám povedia, že máte metabolický syndróm, Vaše telo je v stave vážnej poruchy. Metabolický syndróm zvyšuje Vaše riziko niektorých veľmi znepokojujúcich a dokonca aj život ohrozujúcich zdravotných problémov, vrátane srdcových chorôb, mŕtvice a cukrovky (2. typu).

metabolicky1

Ale máme pre Vás dobrú správu! Keď vám boli diagnostikované niektoré z uvedených zdravotných problémov, kontaktujte nás. Urobíme vám podrobnú metabolickú analýzu i s odberom krvi na MS ak to bude potrebné a némate svoje max 2-3 mesiace staré. V NUTRICLINIC vám prostredníctvom nášho intenzívneho 3 alebo 6-mesačného programu pomôžeme, aby ste Vaše telo dostali metabolicky späť na správnu cestu a aby ste ho dokázali udržať na správnej ceste nielen počas celého Vášho programu ale dúfame, že aj po zvyšok Vášho života, ak sa bude držať rád našich odporúční, jesť chutne ale zdravo a žiť novým spokojneším a zdravším životným štýlom a to aj po skončení programu. My vás to naučíme a vždy vysvetlíme prečo. Niektoré z najlepších spôsobov, ako sa vyhnúť metabolickému syndrómu, zahŕňajú udržiavanie zdravej hmotnosti, pravidelné cvičenie a konzumáciu rastlinnej stravy teda veľa vlákniny. 

Niektoré výskumy naznačujú, že i diétou spôsobený chronický zápal čriev môže byť často spúšťacím faktorom metabolického syndrómuinzulínovej rezistencie, cukrovky 2. typu, alebo môže spôsobiť tvz. „stukovatenie pečene“ – steaotózu heparu -Stav pečene a stukovateľú pečeň vám vieme zdiagnostikovať na kvantovom biorezonačnom stroji spolu s viserálným brušným tukom meranie je súčasťou programu avšak nie nevyhnutnosťou. Steaotóza heparu sa radí medzi metabolické ochorenia. Dokonca  niektoré výskumy naznačujú, že zápal spôsobený diétou môže spustiť rezistenciu na leptín, ktorá je hnacím faktorom obezity.

Hrozí nebezpečenstvo, že nedostatočne kontrolovaná hladina cukru v krvi a celková inzulínová rezistencia môžu zvýšiť riziko Alzheimerovej choroby, ktorú už niektorí dokonca nazývajú „diabetes mozgu“ alebo „diabetes 3. typu (T3D). Prejavuje sa ako „inzulínová rezistencia v mozgu“.