Programy zdravia

Home  >  Služby  >  Programy zdravia > STRES, SPÁNOK, VYČERPANOSŤ

stres

Program – STRES, SPÁNOK, ENERGIA (burn out syndróm)

Cítite neustály stres, únavu, vyčerpanie, stratu radosti či motivácie a nechuť z práce či sociálnych kontaktov, z koníčkov a neustále vyčerpanie aj napriek dobrému spánku a oddychu? Či dokonca ovplyvňuje stres aj Váš dobrý nočný spánok? POZOR môže ísť aj o prvé príznaky syndrómu vyhorenia alebo neviete menežovať stres a spáno a energia ubúda.* Ako rozlíšiť medzi somatickým a stresovým spúšťačom? 

Je pravdepodobné, že stres neovplyvňuje len Vašu náladu, pohodu a vzťahy ale aj Vaše trávenie a naopak. Podľa odborníkov je tu totiž  spojitosť. A teda nie je prekvapujúce, že stres Vám odčerpáva rôzne vitamíny a minerály a ovplyvňuje mnohé funkcie vo Vašom tele od gastrointestinálnych až po hormonálne a dokonca spúšťa mnohé zápalové ochorenia. 

Rôzne stresory, ako je strach, hnev, trauma, bolestivé životné alebo sociálne udalosti alebo skúsenosti a dlhotrvajúci stres ovplyvňujú fyziologické aj žalúdočné funkcie človeka, odhaľujúc spomínanú obojsmernú interakciu medzi mozgom a tráviacim traktom tzv. Os mozogu a čriev – z ang. “Brain -Gut Axis”. 

Existujú klinické dôkazy, že stres ovplyvňuje funkciu žalúdka, čím sa odhaľuje patogenéza žalúdočných ochorení, ako je gastritída (funkčná dyspepsia), gastroezofageálny reflux a peptický vred. Pochopenie úlohy patologických stresorov pri rozvoji takýchto ochorení má dôležité patogénne a terapeutické dôsledky. 

V NUTRICLINIC sa postaráme o Vaše psychické aj fyzické zdravie a budeme s Vami spolupracovať na vytvorení 3 alebo viac-mesačnej premeny k zlepšeniu  Vašich ťažkostí prostredníctvom terapeutického nutričného a lifestyle plánu.

Ak u vám odhalíme možné príznaky syndrómu vyhorenia, môže byť nutné konzultovať a diagnostikovať váš stav aj so psychológom. Ak to bude potrebné radi Vám  vystavíme odporúčajúci list.

Zaujímavé fakty: 

Hlavným prelomom v chápaní interakcií medzi centrálnym nervovým systémom CNS a črevami bol objav enterického nervového systému (ENS) v 19. storočí. ENS  tzv. „malý mozog“ zohráva kľúčovú úlohu pri regulácii fyziologických funkcií čriev.

 Konzumácia správnych potravín, vylúčenie potravín, ktoré spôsobujú zápaly v tele. stabilizácia hladiny cukru v krvi, spolu s technikami, ktoré znižujú stress, ako funkčné dýchanie, cvičenie, relaxačné techniky a mnohé adaptogenické bylinky a doplnky stravy, môžu výrazne znížiť stresovú reakciu Vásho tela na vonkajší stres.

PROGRAMY ZDRAVIA – 3  mesiace alebo viac, podľa vašej potreby

  • 1 x ÚVODNÁ KONZULTÁCIA PROGRAMU – cca spolu 90 min. na klinike alebo cez zoom 
  • 2 x KOMPLEXNÁ DIAGNOSTIKA TELA so vstupným aj výstupným kontrolným meraním s online výstupom a návrhmi podľa výsledkov zakomponovanými v pláne
  • 3 x KONTROLNÁ KONZULTÁCIA – 30 min. (1x mesačne) v priebehu 3 mesiacov na klinike alebo cez telefón či zoom. V prípade potreby pri dlhotrvajúcom probléme alebo programu chudnutia  možnosť predĺžiť spoluprácu na 6 alebo 9 mesiacov s vernostnou VIP zľavou 10 %.
  • 3 x KONTROLNÝ TELEFONÁT Ako sa darí? – 15 min kontrola postupu programu cez Zoom/telefón aj s prípadným premeraním na klinike na impedančnej váhe (meranie iba pri programe SLIM a Metabolický syndróm) so zhodnotením výsledkov programu, prípadných zmien, otázok klienta.
  • Komplet koučing program počas 3 mesiacov – podpora cez emaily, whatsapp texty, krátky telefonát alebo sms správy podľa potreby klienta (avšak max 1 x do týždňa).
  • Meranie krvného tlaku – počet meraní podľa typu programu a diagnózy, prípadne na požiadanie.
  • Odporúčanie vhodnej špecifickej telesnej aktivity a cvičení k zdravotnému stavu alebo cieľu programu.
  • Možnosť dokúpenia si extra služieb podľa cenníka napr. nad rámec programu krátku konzultáciu podľa dohody, “metabolickú analýzu krvi” alebo iné laboratórne a funkčné testy mikrobiómu so zmluvnými laboratóriami  u nás alebo v zahraničí.