Program - STRES, SPÁNOK, ENERGIA

Home  >  Služby  >  Programy zdravia > STRES, SPÁNOK, VYČERPANOSŤ

stres

Cítite neustály stres, únavu, vyčerpanie, stratu radosti či motivácie a nechuť z práce či sociálnych kontaktov, z koníčkov a neustále vyčerpanie aj napriek dobrému spánku a oddychu? Či dokonca ovplyvňuje stres aj Váš dobrý nočný spánok? POZOR môže ísť aj o prvé príznaky syndrómu vyhorenia alebo neviete menežovať stres a spáno a energia ubúda.* Ako rozlíšiť medzi somatickým a stresovým spúšťačom?

Je pravdepodobné, že stres neovplyvňuje len Vašu náladu, pohodu a vzťahy ale aj Vaše trávenie a naopak. Podľa odborníkov je tu totiž  spojitosť. A teda nie je prekvapujúce, že stres Vám odčerpáva rôzne vitamíny a minerály a ovplyvňuje mnohé funkcie vo Vašom tele od gastrointestinálnych až po hormonálne a dokonca spúšťa mnohé zápalové ochorenia.

Rôzne stresory, ako je strach, hnev, trauma, bolestivé životné alebo sociálne udalosti alebo skúsenosti a dlhotrvajúci stres ovplyvňujú fyziologické aj žalúdočné funkcie človeka, odhaľujúc spomínanú obojsmernú interakciu medzi mozgom a tráviacim traktom tzv. Os mozogu a čriev – z ang. “Brain -Gut Axis”.

Existujú klinické dôkazy, že stres ovplyvňuje funkciu žalúdka, čím sa odhaľuje patogenéza žalúdočných ochorení, ako je gastritída (funkčná dyspepsia), gastroezofageálny reflux a peptický vred. Pochopenie úlohy patologických stresorov pri rozvoji takýchto ochorení má dôležité patogénne a terapeutické dôsledky.

 

V NUTRICLINIC sa postaráme o Vaše psychické aj fyzické zdravie a budeme s Vami spolupracovať na vytvorení 3 alebo viac-mesačnej premeny k zlepšeniu  Vašich ťažkostí prostredníctvom terapeutického nutričného a lifestyle plánu. Ak u vám odhalíme možné príznaky syndrómu vyhorenia, môže byť nutné konzultovať a diagnostikovať váš stav aj so psychológom. Ak to bude potrebné radi Vám  vystavíme odporúčajúci list.