IBD

Home  >  Služby  > IBD

IBS je syndróm dráždivého čreva, zatiaľ čo IBD je zápalové ochorenie čriev. Je dôležité poznať rozdiel medzi nimi a pochopiť, ako IBS súvisi so SIBO (syndróm prerastania baktérii v čreve).

Syndróm dráždivého čreva IBS je v podstate diagnostikovaný na základe súboru symptómov vrátane bolesti brucha alebo nepohodlia, hnačky alebo zápchy alebo oboch a nadúvania, ktoré nemajú žiadnu inú zjavnú príčinu. Lekár vám pravdepodobne neurčí diagnózu IBS, kým nevylúči iné príčiny vašich príznakov. Ale vo väčšine prípadov sú tieto príznaky spôsobené SIBO, čo je jedno z ochorení, na ktoré sa bežne netestuje, avšak čoraz viac sa mu začína venovať pozornosť. Teraz možno chápete, prečo toľko ľudí žije s týmto stavom tak dlho.

Zápalové ochorenie čriev (IBD) je na druhej strane vážny stav, ktorý zahŕňa ulceróznu kolitídu, ktorá je definovaná ako zápal hrubého čreva, a Crohnovu chorobu, pri ktorej zápal postihuje celý tráviaci trakt. Preto, ak máte tráviace problémy, je veľmi dôležité najprv vylúčiť ochorenie IBD vašim gastroenterológom.

Preto ak máte spomínané pretrvávajúce ťažkosti a nie ste si istý, o čo ide a bojíte kolonoskopie, či iných vyšetrení alebo váhate či je pre Vás kolonoskopia potrebná, skúste najprv náš neinvazívny samotest mikrobiómu stolice – analýzu črevného mikrobiómu. Test (analýza) črevného mikrobiómu sa robí v pohodlí vášho domova, následne sa kuriérom zašle do certifikovaného laboratória v Británii, kde sa vyhodnotí odborníkmi a lekármi.

Test črevného mikrobiómu obsahuje až 70 markerov, teda ide o veľmi komplexnú analýzu, ktorá pomôže odhaliť, ktorým smerom ísť v prípade každého jednotlivca. Ak by niektoré so zápalových markerov odhalili podozrenie napríklad na IBD ochorenie, odporučíme vás k gastroenterológovi.

K výsledkom vášho testu vám odporúčame si zakúpiť Protokol, ktorý objasní výsledky a v ktorom vám odporučíme najvhodnejší postup a ktorý rieši úpravu stravy, stravovacích návykov, lifestyle odporúčaní a doplnkov výživy. Bonusom našich testov je, že vaše výsledky prediskutujeme priamo s odborníkmi zo spomínaného laboratória, ktorí odporučia najvhodnejšie doplnky pre vás, personalizované probiotiká napr. na SIBO, IBS, antimikrobiálne doplnky, enzýmy a podobne. 

Čo ak vám už bola diagnostikované IBS alebo IBD ochorenie? 

Čo môžete urobiť, aby sa vám výrazne zlepšil stav a aby ste zmiernili alebo eliminovali nepríjemné symptómy? Riešenie spočíva v odhalení príčiny ochorenia a nastavení terapeutického protokolu. Práve o to sa stará odbor funkčnej a celostnej medicíny – liečby príčin ochorenia výživou a BEZ LIEKOV. Príďte na našu kliniku a radi vám pomôžeme!