Program – IMUNITA

Home  >  Služby  >  Programy zdravia > IMUNITA

Virus with red blood cells (1)

Kúpiť v eshope

Keď náš imunitný systém funguje správne, ani si to nevšimneme, až pokým nezistíme, že nereaguje alebo reaguje až príliš a tak vzniká vyššie riziko infekcií a iných zdravotných problémov.

Chcete posilniť svoj imunitný systém? Musíte si uvedomiť, že sa to nestane cez noc. Ide o to, aby ste na tom neustále pracovali, teda pravidelne cvičili, oddychovali, dostatočne spali, zmenili svoj životný štýl ak je to nutné a aby ste používali potraviny nabité živinami, a jedli protizápalové jedlá, ktoré posilnia Vašu imunitu. A ak je to nutné aj zalepili nutričné medzery v strave niektorými anti-mikrobiálnymi a anti-vírusovými super potravinami, bylinkami a  doplnkami výživy. Ale najdôležitejšie je, aby ste si uvedomili, že vaše telo bolo stvorené na boj proti choroboplodným zárodkom a vírusom a na to, aby Vás chránilo pred poškodením. Vy ho len musíme podporiť v jeho práci!

Prevencia/long Covid syndróm

Zaujíma vás, či môžete posilniť svoju „imunitu na covid“? Našťastie lekári tvrdia, že existujú určité potraviny, ktoré môžu zlepšiť schopnosť imunitného systému bojovať proti infekciám, ako je koronavírus. Najlepšie potraviny na posilnenie imunity v boji proti COVID-19 zahŕňajú ovocie, zeleninu a koreniny, napr. zázvor, kurkuma a liečivé huby.  Existujú tiež špecifické antivírusové a imunitu posilňujúce živiny v správnych dávkach a vstrebateľných typoch, ako sú antioxidanty, vitamíny a minerály, ktoré hrajú hlavnú úlohu v tom, ako efektívne môže Váš imunitný systém reagovať na útočníkov, akými sú aj vírusové častice, ktoré sa dostanú do vášho systému. Preto jedným z najlepších spôsobov, ako odvrátiť chorobu, je držať sa zdravej, rozmanitej stravy a v prípade potreby, myslieť na suplementáciu. Prečítajte si viac v našom článku o vitamíne D. Pocit slabosti alebo únavy, choroba alebo dlhodobý stres znižuje Vašu imunitu, takže Vaše telo je ukrátené o týchto tvrdo pracujúcich vojakov imunity.

Kedže 70% vašej imunity je v črevách, bezproblémové fungovanie čriev a konzumácia správnych živín sú dve z najdôležitejších vecí, ktoré môžete urobiť pre lepšiu imunitu, optimalizáciu svojho zdravia a boju proti chorobám aj vírusom.


Rezervácia konzultácie