Programy zdravia

Home  >  Služby  >  Programy zdravia > IMUNITA

Virus with red blood cells (1)

Program – IMUNITA posilnenie (aj prevencia/long Covid syndróm)

Keď náš imunitný systém funguje správne, ani si to nevšimneme, až pokým nezistíme, že nereaguje alebo reaguje až príliš a tak vzniká vyššie riziko infekcií a iných zdravotných problémov.

Chcete posilniť svoj imunitný systém? Musíte si uvedomiť, že sa to nestane cez noc. Ide o to, aby ste na tom neustále pracovali, teda pravidelne cvičili, oddychovali, dostatočne spali, zmenili svoj životný štýl ak je to nutné a aby ste používali potraviny nabité živinami, a jedli protizápalové jedlá, ktoré posilnia Vašu imunitu. A ak je to nutné aj zalepili nutričné medzery v strave niektorými anti-mikrobiálnymi a anti-vírusovými super potravinami, bylinkami a  doplnkami výživy. Ale najdôležitejšie je, aby ste si uvedomili, že vaše telo bolo stvorené na boj proti choroboplodným zárodkom a vírusom a na to, aby Vás chránilo pred poškodením. Vy ho len musíme podporiť v jeho práci!

Zaujíma vás, či môžete posilniť svoju „imunitu na covid“? Našťastie lekári tvrdia, že existujú určité potraviny, ktoré môžu zlepšiť schopnosť imunitného systému bojovať proti infekciám, ako je koronavírus. Najlepšie potraviny na posilnenie imunity v boji proti COVID-19 zahŕňajú ovocie, zeleninu a koreniny, napr. zázvor, kurkuma a liečivé huby.  Existujú tiež špecifické antivírusové a imunitu posilňujúce živiny v správnych dávkach a vstrebateľných typoch, ako sú antioxidanty, vitamíny a minerály, ktoré hrajú hlavnú úlohu v tom, ako efektívne môže Váš imunitný systém reagovať na útočníkov, akými sú aj vírusové častice, ktoré sa dostanú do vášho systému. Preto jedným z najlepších spôsobov, ako odvrátiť chorobu, je držať sa zdravej, rozmanitej stravy a v prípade potreby, myslieť na suplementáciu. Prečítajte si viac v našom článku o vitamíne D. Pocit slabosti alebo únavy, choroba alebo dlhodobý stres znižuje Vašu imunitu, takže Vaše telo je ukrátené o týchto tvrdo pracujúcich vojakov imunity.

Kedže 70% vašej imunity je v črevách, bezproblémové fungovanie čriev a konzumácia správnych živín sú dve z najdôležitejších vecí, ktoré môžete urobiť pre lepšiu imunitu, optimalizáciu svojho zdravia a boju proti chorobám aj vírusom.

PROGRAMY ZDRAVIA – 3  mesiace alebo viac, podľa vašej potreby

  • 1 x ÚVODNÁ KONZULTÁCIA PROGRAMU – cca spolu 90 min. na klinike alebo cez zoom 
  • 2 x KOMPLEXNÁ DIAGNOSTIKA TELA so vstupným aj výstupným kontrolným meraním s online výstupom a návrhmi podľa výsledkov zakomponovanými v pláne
  • 3 x KONTROLNÁ KONZULTÁCIA – 30 min. (1x mesačne) v priebehu 3 mesiacov na klinike alebo cez telefón či zoom. V prípade potreby pri dlhotrvajúcom probléme alebo programu chudnutia  možnosť predĺžiť spoluprácu na 6 alebo 9 mesiacov s vernostnou VIP zľavou 10 %.
  • 3 x KONTROLNÝ TELEFONÁT Ako sa darí? – 15 min kontrola postupu programu cez Zoom/telefón aj s prípadným premeraním na klinike na impedančnej váhe (meranie iba pri programe SLIM a Metabolický syndróm) so zhodnotením výsledkov programu, prípadných zmien, otázok klienta.
  • Komplet koučing program počas 3 mesiacov – podpora cez emaily, whatsapp texty, krátky telefonát alebo sms správy podľa potreby klienta (avšak max 1 x do týždňa).
  • Meranie krvného tlaku – počet meraní podľa typu programu a diagnózy, prípadne na požiadanie.
  • Odporúčanie vhodnej špecifickej telesnej aktivity a cvičení k zdravotnému stavu alebo cieľu programu.
  • Možnosť dokúpenia si extra služieb podľa cenníka napr. nad rámec programu krátku konzultáciu podľa dohody, “metabolickú analýzu krvi” alebo iné laboratórne a funkčné testy mikrobiómu so zmluvnými laboratóriami  u nás alebo v zahraničí.